data publikacji: 18.02.2014

15 lekcji gry na flecie poprzecznym z sir Jamesem Galwayem - prawdopodobnie nie ma większego autorytetu jeśli chodzi o grę na tym instrumencie.

Sir James Galway jest kolejnym muzykiem, po Emmanuelu Pahudzie (flet) czy Jonathanie Bissie (fortepian), który zaczął udzielać w internecie lekcji gry na swoim flagowym instrumencie. 7 lutego w ich ślady poszedł właśnie Galway, uruchamiając program First Flute, stworzony z myślą o początkujących muzykach, którzy nie mają dostępu do cotygodniowych lekcji gry na tym instrumencie, ale też dla bardziej zaawansowanych flecistów.

 

75-letni Galway to prawdziwa legenda tego instrumentu. Ma na koncie m.in. występy u Herberta von Karajana w Filharmonii Berlińskiej. Jest też prezesem stowarzyszenia młodych flecistów. Jak sam mówi, First Flute to zwieńczenie jego związków z edukacją muzyczną. Na internetowy kurs składa się 15 lekcji. Ostatnia lekcja nosi tytuł „Twój pierwszy koncert”. Każda część zajęć zawiera kilka różnorodnych ćwiczeń i zestaw nut do wydrukowania. Cały kurs kosztuje 99 dolarów (czyli około 300 złotych).

 

Więcej informacji: www.firstflute.com

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej