data publikacji: 16.03.2018

Nowa muzyczna audycja w Dwójce!

zdjęcie przedstawia regał z książkami i płytami, w środku stoi filiżanka herbaty
fot. archiwum audycji

Jakiej muzyki słuchają najwybitniejsi polscy instrumentaliści? Czym się inspirują? Co spowodowało że wybrali taką, a nie inną, drogę zawodową i artystyczną? W audycji Po herbacie Agata Kwiecińska będzie pytać najlepszych polskich muzyków o kluczowe dla nich kompozycje, takie, które stały się punktem zwrotnym w ich karierze. „Czasem muzyka, która zmieniła wszystko daleka jest od estetycznych wyborów artystów, których ponoć dobrze znamy. Bywa tak, że ci, którzy zajmują się muzyką eksperymentalną, w głębi duszy kryją wielką miłość do Czajkowskiego, a specjaliści od muzyki dawnej potrafią godzinami słuchać Pendereckiego i o nim rozmawiać. Tropieniem nieoczywistych inspiracji będziemy się zajmować w nowej audycji Po herbacie” – zapowiada Agata Kwiecińska.

Audycja będzie emitowana w co drugą sobotę o godzinie 17. W pierwszym odcinku pojawiła się sopranistka Joanna Freszel, nagrodzona niedawno Paszportem Polityki, która wspomniała m.in. o... słuchaniu w dzieciństwie Edyty Górniak. W drugim odcinku, 24 marca, wystąpi Hubert Rutkowski, specjalista od fortepianu historycznego, wykładowca na Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Do udziału w audycji zaproszeni są też słuchacze. Będą mogli oni podzielić się swoimi muzycznymi „punktami zwrotnymi” albo zadać pytanie zaproszonemu gościowi.

Program Po herbacie zastąpił na antenie Dwójki cykl Five o’clock. Były to dwugodzinne recitale i rozmowy z najwybitniejszymi polskimi muzykami. Archiwum tej audycji jest do znalezienia na naszej stronie.   

 

drukuj pdf

zobacz również:

Joanna Freszel | Five o'clock +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

Od Mozarta do Mykietyna... Występ wszechstronnej sopranistki Joanny Freszel  

Paszport Polityki za 2017 rok dla Joanny Freszel! +dodaj do schowka
Aktualne

Najważniejsze polskie nagrody kulturalne rozdane po raz 25!