< powrót

Poznaj kulisy opery

data publikacji: 22.03.2017

Międzynarodowy Dzień Teatru będzie hucznie obchodzony w Operze Wrocławskiej

Zdjęcie przedstawia loże i balkony Opery Wrocławskiej
Wnętrze Opery Wrocławskiej, fot. Barbara Maliszewska, CC BY-SA 3.0 PL

Już przeddzień międzynarodowego święta teatru (26.03), w niedzielne południe, będzie miała pierwsza atrakcja – wyprzedaż kostiumów i rekwizytów ze spektakli Opery Wrocławskiej. Będzie można nabyć kostiumy pochodzące m.in. ze spektakli Kobieta bez cienia, Romeo i Julia, Kopciuszek, Parsifal, Samson i Dalila, Trubadur oraz megawidowiska 2016 – Hiszpańska noc z Carmen – Zarzuela Show. Wyprzedaż potrwa w godzinach 12–17.

27 marca o godz. 18 odbędzie się próba otwarta do dziecięcego spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu wg Wolfganga Amadeusza Mozarta. Przedstawienie to ostatnia familijna premiera Opery Wrocławskiej wprowadzająca małych i dużych widzów nie tylko w świat opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, ale też w tajniki dzieła operowego w ogólności. Próba otwarta to możliwość zajrzenia jeszcze głębiej pod powierzchnię Opery, spojrzenie na spektakl od strony warsztatowej, możliwość dotknięcia dzieła w momencie powstawania i pracy nad nim. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. 100 voucherów wymiennych na wejściówki będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez media na portalach internetowych i w mediach społecznościowych.

Jej wysokość: Opera to specjalna edycja Operowego Labiryntu, czyli zwiedzania budynku Opery Wrocławskiej, połączona z pierwszym w historii Opery otwartym wejściem na dach budynku. Przewidziano dwa zwiedzania – o godz. 9.00 i o godzinie 20.00. Ilość miejsc w grupie ograniczona: 10 osób. Zgłoszenia na adres: zapisy@opera.wroclaw.pl

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się też spotkanie z choreografem Jackiem Tylskim. Miejsce sąsiaduje z budynkiem Opery Wrocławskie, a jest to Kino Nowe Horyzonty, ul. Świdnicka 19a-21. Spotkanie z twórcą przewidziano na godzinę 19.30.

Miejsce: Wrocław, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

drukuj pdf

zobacz również:

W krainie Czarodziejskiego Fletu +dodaj do schowka
Aktualne

Wrocław: przedstawienie dla dzieci na podstawie słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta

Mały przewodnik operowy #1 +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Część pierwsza: od narodzin formy do schyłku epoki baroku

Mały przewodnik operowy #2 +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Od reform Glucka do mistrzostwa dramaturgii muzycznej w operach Mozarta