< powrót

Poznań Baroque dla dzieci

data publikacji: 03.11.2016

Przez 9 dni Poznań będzie rozbrzmiewał muzyką dawną. Przewidziano koncerty dla najmłodszych słuchaczy!

fot. materiały organizatora

Poznań Baroque jest już stałym elementem poznańskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzyki dawnej. Przed nami 20 koncertów, podczas których poznańska publiczność będzie miała okazję zapoznać się z wieloma obliczami muzyki barokowej. Organizatorzy chcą pokazać słuchaczom nieoczywistą stronę muzyki z XVII i XVIII stulecia, a czasem całkiem nieoczekiwaną. Jak zapowiada dyrektor artystyczny festiwalu Cezary Zych, wiele programów koncertów, które usłyszymy, zostało przygotowanych specjalnie z myślą o festiwalu.

Po raz kolejny organizatorzy festiwalu Poznań Baroque postanowili poświęcić szczególną uwagę najmłodszym słuchaczom. Koncerty dla dzieci są specjalnie przygotowane. Czas trwania występów jest odpowiednio dostosowany, muzycy opowiadają o instrumentach, na których grają i utworach, które wykonują, ale traktują nawet najmłodsze dzieci jak wytrawnych melomanów. W tym roku na dwóch przedpołudniowych koncertach szwajcarska flecistka i klawesynistka, Corina Marti zabierze słuchaczy w świat muzyki średniowiecznej. Koncertuje i nagrywa, przede wszystkim z zespołem La Morra, którego jest współzałożycielką i współliderką, ale także jako solistka i członkini duetów, które tworzy m.in. z Michałem Gondko i Cataliną Vicens. Ma na koncie kilka płyt poświęconych muzyce barokowej. Podczas przedpołudniowych koncertów dla dzieci zagra między innymi utwory, które możemy uznać za swoisty dźwiękowy bestiariusz pełen muzycznych przedstawień istot prawdziwych i wyimaginowanych.

Koncert dla dzieci Szalony Oseletto – o ptakach, zającach, jednorożcach i aniołach odbędzie się dwukrotnie – 12.11.2016r., w godzinach 11.00 i 12.00 w Salach Prezydenckich Centrum Kultury Zamek (ul. Święty Marcin 80/82). Bilety: 10 złotych.

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Czas: 4.11 – 12.11
Miejsce: Poznań
www.poznanbaroque.com

drukuj pdf

zobacz również:

Bertrand de Bacilly | Air de cour Rochers, je ne veux point +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Nagranie z festiwalu Poznań Baroque 2013

Jean-Philippe Rameau | Aria z opery „Les Fetes d'Hébé” +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Muzyka operowa jednego z najsłynniejszych kompozytorów barokowych

Jean-Marie Leclair | Koncert skrzypcowy D-dur op. 10 nr 3 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Jean-Marie Leclair Koncert skrzypcowy D-dur op. 10 nr 3

Poznań Baroque po raz piąty +dodaj do schowka
Aktualne

Poznań Baroque jest już stałym elementem poznańskiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzyki dawnej. Piąta edycja festiwalu to dwadzieścia występów najlepszych wykonawców muzyki średniowiecznej, renesansowej i barokowej, a także towarzyszące im projekty edukacyjne.