< powrót

Poznań Baroque po raz piąty

data publikacji: 05.11.2015

Poznań Baroque jest już stałym elementem poznańskiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzyki dawnej. Piąta edycja festiwalu to dwadzieścia występów najlepszych wykonawców muzyki średniowiecznej, renesansowej i barokowej, a także towarzyszące im projekty edukacyjne.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 7 listopada od koncertu Tylko Bach, ale jaki Bach z muzyką mistrza z Eisenach. W programie m.in. V Koncert brandenburski D-dur, Koncert klawesynowy d-moll i Koncert potrójny a-moll na flet, skrzypce i klawesyn.

 

Inne wydarzenia w ramach Poznań Baroque to m.in. prezentacja szkockiego i angielskiego folkloru z XVI i XVII wieku, koncert sonat fletowych Johanna Sebastiana Bacha oraz prezentacja muzyki hiszpańskiego czy francuskiego renesansu i baroku.

 

Oprócz listopadowych wieczorów wypełnionych koncertami, tym razem organizatorzy przygotowali również dwa inne projekty. W październiku (7-8.10) wystartuje pilotażowy projekt edukacyjny COOL SCHOOL POZNAŃ BAROQUE. Warsztatowe spotkania z dziećmi z poznańskich szkół podstawowych mają zainspirować dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię dźwiękami natury, za pomocą, których barokowi kompozytorzy potrafili malować przepiękne obrazy - od maleńkich portretów ptaków, drzew czy strumieni, po majestatyczne pejzaże pór roku. W projekcie edukacyjnym Cool School Poznań Baroque weźmie udział ok. 350 dzieci.

 

 

Tuż przed rozpoczęciem festiwalu (4-6.11) w poznańskim Kinie Muza, przez 3 wieczory wyświetlane będą filmy należące do nurtu neobarok francuski, który  zapoczątkowany został w latach 80. XX wieku, debiutami takich reżyserów jak: Jean-Jacques Beineix, Luca Besson i Leos Carax. Właśnie dzieła tych twórców będzie można obejrzeć w ramach cyklu POZNAŃ BAROQUE W MUZIE.

 

Czas: 8-15.11

Miejsce:  Poznań

www.poznanbaroque.com

drukuj pdf

zobacz również:

Co nas łączy? +dodaj do schowka
Aktualne

Relacje, czyli koncert-performance chóru VRC na warszawskiej Pradze

Wielki Tydzień w Gdańsku, czyli Actus Humanus +dodaj do schowka
Aktualne

Wielkanocna odsłona gdańskiego festiwalu muzyki dawnej

Dzieła wszystkie Bartłomieja Pękiela +dodaj do schowka
Aktualne

Po raz pierwszy w historii na jednym wydawnictwie znalazły się wszystkie utwory wybitnego barokowego kompozytora

Actus Humanus w Muzykotece. Arie Farinellego na finał! +dodaj do schowka
Aktualne

Transmitujemy największy w Polsce festiwal muzyki dawnej. W niedzielę o godz. 20 usłyszymy ostatni koncert. Zespół Les Talens Lyriques pod dyrekcją Christophe'a Rousseta i z gościnnym udziałem szwedzkiej mezzosopranistki Anny Hallenberg wykona arie pisane dla legendarnego kastrata Farinellego.