< powrót

Jaka przyszłość edukacji muzycznej w Polsce?

data publikacji: 10.01.2017
Debata na ten temat już w sobotę w Warszawie
Sześcioro kobiet dyskutuje dyskutuje patrząc się w ekran komputera
Na zdjęciu: zeszłoroczne seminarium dla nauczycieli muzyki w NInA, fot. Bartek Syta / NInA

Muzyczny świat zmienia się bardzo szybko. Czy edukacja muzyczna nadąża za tymi zmianami? Czy potrzebne jej są reformy, czy oddolna ewolucja? Ile formalnej, a ile nieformalnej edukacji muzycznej potrzeba naszemu społeczeństwu? Jakiej nauki muzyki powinien doświadczać każdy obywatel naszego państwa? Jakie wyzwania stoją przed funkcjonującym od kilkudziesięciu lat modelem polskiej edukacji muzycznej? O tych wszystkich tematach będzie można porozmawiać na otwartej debacie, która odbędzie się w sobotę w Warszawie.

Organizuje ją Polskie Stowarzyszenie Edukatorów i Animatorów Muzyki. Dyskusja będzie okazją do wymiany opinii i wypracowania wspólnych rekomendacji PSEiAM, które można potem przedstawić decydentom. Stowarzyszenie zachęca do wymiany informacji, analizy problemów i pracy nad wspólną strategią środowiska edukatorów i animatorów muzycznych.

Po części otwartej, która potrwa do około godziny 13, zostaną przeprowadzone wybory nowego zarządu PSEiAM.

Zachęcamy do zgłaszania udziału na wydarzeniu na Facebooku.

Czas: sobota, 14.01, godz. 11
Miejsce: Warszawa, ul. Tamka 43
www.pseiam.pl

drukuj pdf

zobacz również:

Co z tą edukacją muzyczną? +dodaj do schowka
Aktualne

„O muzykę w szkole podstawowej nikt się nie bije. Jako przedmiot stoi ona w hierarchii przedmiotów szkolnych najniżej, a co za tym idzie nauczyciel uczący tego przedmiotu również ma najsłabszą pozycję. Tych lekcji jest mało, jego głos zawsze jest cichszy. Im dalej w las, tym muzyka jest mniej ważna. Kiedy uczeń przychodzi do szkoły, to widzi, że muzyka jest mniej ważna nawet niż godzina wychowawcza. Trudno, żebyśmy potem byli muzykalnym narodem. Ten problem jest głębszy niż nam się zdaje” – mówiła w audycji Ewy Szczecińskiej Agata Kwiecińska.

Porozmawiajmy o edukacji muzycznej +dodaj do schowka
Aktualne

Jesteś muzykiem? Animatorem kultury? Reprezentujesz instytucję kultury? Szukasz partnerów do działania / inspiracji / dróg rozwoju?