Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Rozdajemy Małe Instrumenty!

data publikacji: 06.03.2015

Małe Instrumenty wydały właśnie płytę Walce w walce, inspirowaną popularnym tańcem trójdzielnym oraz… setną rocznicą wybuchu I wojny światowej. Z tej okazji rozdamy trzy zestawy ich wydawnictw. Zaglądajcie w piątek na naszego Facebooka.

Czym są Walce w walce? Inspiracją do nagrania tej płyty jest rok 1914 i różne skojarzenia z tamtym okresem - wybuch I pierwszej Wojny Światowej, muzyczne skandale Igora Strawińskiego, produkcja angielskiego Dulcitona, okolice upadku farbyki Symphonionwerke, zapowiedź dadaistycznych ekscesów w 1915, nagłe następstwa futurystycznego manifestu w 1913?

 

Te nieuporządkowane wrażenia i układanka symboli to obraz komentowany 100 lat później przez nową płytę Małych Instrumentów Walce w Walce.  Do realizacji 13 utworów muzycy zaprosili Jean-Marc Zelwera, który napisał swój walc dla Małych Instrumentów. Na płycie zaśpiewały wokalistki avant-folkowego zespołu Księżyc (Agata Harz i Katarzyna Smoluk), a na dulcitonie i (małym) fortepianie zagrała Iwona Sztucka.

 

Drugim elementem konkursowego pakietu singiel na płycie mini-CD dla niepoznaki opakowany w kalendarz na 2015 roku. Na tym niecodziennym nośniku (do odtworzenia w zwykłej wieży CD) znalazły się dwa utwory Małych Instrumentów – 13 i El Tango.

 

Zapraszamy w piątek na Facebooka Muzykoteki i polecamy występ Małych Instrumentów w audycji „Five o’Clock”!

 

 

www.maleinstrumenty.pl

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Klasyka w klasie. Wyniki! +dodaj do schowka
Aktualne

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Klasyka w klasie. Najlepsza lekcja o muzyce polskiej

Minutowa Piosenka Klasowa 2018 +dodaj do schowka
Aktualne

Ogólnopolski konkurs zaprasza do udziału nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Jeszcze do 5 listopada można wysyłać zgłoszenia