Krakowski festiwal muzyki współczesnej zaprasza na koncert i operę dla dzieci

Festiwal Sacrum Profanum rozpoczął się 26 września. To jedna z najważniejszych imprez poświęconych muzyce współczesnej. Oprócz kilkunastu znakomitych koncertów przewidziano też pasmo dla najmłodszych.
Wszędobylska Asi Mina
30 września Joanna Bronisławska (czyli Asi Mina) zaprezentuje projekt edukacji artystycznej Efterkids duńskiego zespołu Efterklang. Przygotowali oni dwa utwory z aranżacjami na kwartet smyczkowy dziecięcy. Partie dzieci grane są na żywo na tle wielkiego ekranu, na którym puszczane są klipy ze zespołem grającym swoją muzykę – dzieci więc za pośrednictwem technologii występują z nimi niejako na jednej scenie, a muzyka obu grup tworzy dopiero pełny utwór. Bronisławska (przygotowała na tej samej zasadzie dwie swoje piosenki, a następnie zaprosiła do współpracy islandzką artystkę Sóley, która podarowała dwa kolejne utwory.
Na Sacrum Profanum premierę będą miały jeszcze dwie zamówione piosenki, które napisze zespół DMK z Bogoty – ojca z dwójką dzieci grających piosenki Depeche Mode. Tym sposobem projekt rozrósł się do EFTER / SÓLEY / DMK / ASIKIDS, kwartet z kolei w niektórych utworach do septetu smyczkowego z dodatkiem perkusji i trąbki. Dzieci z krakowskich i katowickich szkół muzycznych do koncertu przygotują wspólnie Asi Mina Monika Bachowska, która także zadyryguje koncertem.
Bilety: wejściówki darmowe, obowiązkowa rejestracja
Program:
Efterklang Natural Tune
Efterklang Full Moon
Sóley Pretty Face
Sóley I’ll Drown
Asi Mina Metka
Asi Mina Substytuty
DMK But Not Tonight (2017)* (światowa premiera)
DMK Meaning of Love (2017)* (światowa premiera)
Czas: 30.09, godz. 12.00
Miejsce: Kraków, Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4
Smocze zoo, czyli opera dla dzieci
Zespół Dieserud/Lindgren przedstawi operę Dragon-zoo adresowaną dla dzieci do lat 6. Grupa tworzy i produkuje przedstawienia, które dzieci i dorośli mogą odbierać na tych samych warunkach. By je zrozumieć nie potrzeba żadnych wyjaśnień. Przedstawienia nie są skonstruowane w oparciu o liniowo prowadzoną fabułę. To raczej seria ekscytujących wydarzeń, pobudzających, pełnych humoru lub niosących uspokajający nastrój.
Program:
Julian Skar, Hanne Dieserud, Christina Lindgren Dragon-zoo (opera dla dzieci do lat 6, 2017), polska premiera
Przewidziano trzy pokazy opery – o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00.
Bilety: dzieci wstęp wolny, dorośli 35 zł
Czas: 1.10, godz. 11.00, 12.00, 13.00
Miejsce: Kraków, Centrum Kongresowe ICE (foyer), ul. Marii Konopnickiej 17