< powrót

Sacrum Profanum przyjazne dzieciom

data publikacji: 22.08.2018

Pasmo „dziecięce” na krakowskim festiwalu muzyki współczesnej

Zdjęcie przedstawia kompozytorkę i wokalistkę Maję Ratkje
Maja Ratkje, fot. Ellen Lande Gossner

W ramach dziecięcego pasma tegorocznego festiwalu Sacrum Profanum odbędą się dwa osobne spektakle. Pierwszy to Aeolian, kompozycja zamówiona przez kilkunastoosobowy zespół Red Note Ensemble u trójki twórców – kompozytorki Mai S.K. Ratkje, artystki sztuk wizualnych Kathy Hinde i akordeonisty Andreasa Borregaarda. Utwór wykonywany jest na tradycyjnych instrumentach oraz tych napędzanych przez powietrze, skonstruowanych i zaprojektowanych przez Hinde specjalnie pod ten projekt. Wiele z nich wykorzystuje różnej wielkości miechy lub balony powoli wypuszczające powietrze – wspólnie tworzą przestrzenną instalację dźwiękowo-wizualną, co z pewnością przykuje uwagę również tych młodszych. Muzyka skomponowana przez Ratkje przenosi nas niemal do baśniowego świata dziecięcych odniesień i skojarzeń.

Instalację będzie można zobaczyć 15 września w dwóch turach, o godzinie 11 i 12. W Centrum Kogresowym ICE przy ul. Marii Konopnickiej 17.

Drugim projektem jest Blisko, spektakl teatru muzycznego, odbywający się w niedzielę 16 września w Cricotece przy ul. Nadwiślańskiej 2–4.  Wystawienia spektaklu będą miały miejsce się w godz. 10, 12 i 15. Muzykę do przedstawienie (i wykona na żywo) klarnecista Wacław Zimpel, a reżyserką jest Alicja Morawska-Rubczak. Przedstawienie skierowane jest do dzieci w wieku 1­–3. Blisko to produkcja Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi.

Czas: 15-16.09
Miejsce: Kraków, Centrum Kongresowe  /  Cricoteka

               

 

drukuj pdf

zobacz również:

Mała Warszawska Jesień 2018 +dodaj do schowka
Aktualne

Już po raz ósmy odbędzie się dziecięca odsłona festiwalu muzyki współczesnej