< powrót

Smykowizje, młodsze rodzeństwo

data publikacji: 29.09.2016

Warsztaty, spotkania i koncerty dla dzieci w wieku 0-5 lat oraz ich opiekunów

Warsztaty Smykofonia, fot. Wojciech Kownas

Czy można poczuć barwę? Jak wygląda kontrast? Czy da się zobaczyć dźwięk? Jak zamienić owada w kwiat? Czy obrazy mogą świecić w ciemności? Cykl dla Smykowidzów i Smykowizjonerów w wieku 0-5 lat i ich rodzin.

Smykowizje to młodsza siostra Smykofonii. Różni się od Smykofonii większym skupieniem na sztukach wizualnych i rozwoju zmysłów postrzegania, dotyku i odczuwania. W ramach cyklu staramy się aktywizować przynajmniej dwa zmysły najmłodszych odbiorców jednocześnie. Te połączenia zmysłów i działań, na których się skupiamy to przede wszystkim wzrok i słuch, ale również: wzrok i smak, słuch i dotyk, a nawet węch i wzrok. Poprzez umiejętne łączenie tych oddziaływań Smykowidzowie rozwijają się bardziej wszechstronnie i niezwykle kreatywnie. A przede wszystkim dobrze
i twórczo się bawią.

Plan zajęć:

1.10 Czerwony, żółty, niebieski; ślimaki, gwiazdki, kreski  prowadzenie Anna Kierkosz
Patrzymy, słuchamy, tańczymy, gramy. Maluchy wraz z rodzicami w poszukiwaniu kolorów i kształtów udadzą się w podróż do Afryki a może nawet do dalekiej Azji. Pełne energii obrazy El Hadji Sy zachwycą ich barwami. Odnajdą w nich proste i bardziej skomplikowane kształty i figury. A może nawet - w Międzynarodowym Dniu Muzyki – Maluchy usłyszą, jak brzmią kolory i co śpiewają kształty…

8.10 Obraz na metry - czyli najdłuższe dzieło świata, prowadzenie Anna Szary

Patrzymy, malujemy, bawimy się, tańczymy. Razem można bawić się weselej, głośniej śmiać, a także szybciej malować. Podczas warsztatów inspirowanych wystawą Duchy wspólnoty/Public spirits pojawią się duże płaszczyzny, po których będzie można tupać, tańczyć, pozostać w bezruchu, a także zapełnić je ulubionymi kolorami. Pędzle zamienimy na własne rączki i powstaną wielobarwne portrety, które połączymy w jeden, długi obraz.

15.10 Duszki i zjawy ze snu i z Jawy, prowadzenie Anna Kierkosz
Słuchamy, dotykamy, patrzymy, reagujemy. Maluchy wraz z opiekunami przeniosą się w niezwykły świat południowoazjatyckich opowieści. W przestrzeni wystawy Duchy wspólnoty spotkają bohaterów bajek i pieśni z dalekiej Azji, a magicznym i artystycznym szlakiem wystawy poprowadzi je Echo we własnej osobie. Być może będzie okazja, by ujrzeć je na własne oczy?

22.10 Wszystko świeci! prowadzenie Anna Szary

Patrzymy, badamy, reagujemy, dotykamy. Podczas warsztatów sprawdzimy właściwości rozmaitych materiałów plastycznych i postaramy się sprawić, żeby zaczęły świecić. Pobawimy się kontrastami, zgłębimy sposoby mieszania barw, a także wykonamy własne tajemnicze prace, które będą świecić w ciemności. Ze starszymi zastanowimy się dlaczego kolor czarny pochłania światło, a na wystawie Duchy wspólnoty/Public spirits poszukamy najjaśniejszych i bardzo ciemnych miejsc.

29.10 Rosa, róża, rosówka – muzyczna łamigłówka, prowadzenie Anna Szawiel, wystąpi #Ensemble
Patrzymy, słuchamy, tańczymy i gramy. Z ludzkiej postaci przemienimy się w owada, z owada w kwiat, z kwiatu w pyłek. A może w coś całkiem innego? Jak zagrać te przemiany na instrumentach? Wierzenia etnicznej grupy Jarai z Wietnamu i Kambodży stały się inspiracją dla jednego z artystów wystawy Duchy wspólnoty. A dla uczestników Smykowizji będą pretekstem do kolejnej muzycznej przygody.

                                                     

Wstęp: bilet rodzinny 30 pln, karnet na 4 zajęcia: 100 pln. (w cenie biletu wstęp na wystawy)

 

Czas: każda sobota października, godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata

Miejsce: Warszawa, CSW, ul. Jazdów 2

więcej informacji: info@csw.art.pl lub tel: + 48 22 628 12 71 wew. 135

drukuj pdf

zobacz również:

Mozaika z Mozartem +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim

Dźwiękowisko +dodaj do schowka
Aktualne

Zajęcia muzyczne dla małych dzieci w warszawskim CSW Zamku Ujazdowskim

Wystawa piosenek: transmisja w Muzykotece! +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert i działania dla rodzin z dziećmi 0–9 lat i edukatorów muzycznych

Piosenki i różne inne dźwięki +dodaj do schowka
Aktualne

Warsztaty dla maluchów w CSW Zamku Ujazdowskim