< powrót

Trzej Kompozytorzy nominowani do MocArtów!

data publikacji: 27.03.2014

Kolekcja utworów Góreckiego, Lutosławskiego, Pendereckiego przygotowana przez Narodowy Instytut Audiowizualny została nominowana do 4. edycji nagrody radia RMF Classic!

Serwis Trzej Kompozytorzy został nominowany do MocArtów w kategorii Wydarzenie Roku. „Narodowy Instytut Audiowizualny i zgromadzeni wokół niego znakomici specjaliści wykonali iście benedyktyńską pracę. To dzięki nim powstała największa ogólnodostępna baza dzieł trzech wybitnych twórców wraz z omówieniami i bogatą grafiką. Łącznie ponad 320 nagrań i 380 opisów utworów. Witold Lutosławski, Henryk Mikołaj Górecki  i Krzysztof Penderecki  mogą wystąpić  jednocześnie przed największym audytorium świata, jakim jest Internet” – czytamy w opisie nominacji.

 

Innymi kandydatami do Wydarzenia Roku są otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, otwarcie wystawy Szuflada Szymborskiej” oraz pierwsza edycja konkursu o Nagrodę Poetycką im. Wisławy Szymborskiej, wystawa „Serce Kraju” w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz koncert Stinga na Life Festiwal Oświęcim.

 

MocArty zostaną przyznane także w kategoriach Człowiek Roku, Muzyka Filmowa i Rzecz z Klasą. Pełny opis nominacji na stronie RMF Classic. Propozycje zgłaszane były przez słuchaczy, którzy teraz wyłonią laureatów w specjalnym internetowym głosowaniu, które potrwa od 28 stycznia do 11 lutego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 3 marca w warszawskim VitkAcu.  

 

Zapraszamy do poznawania kolekcji Trzech Kompozytorów! A poniżej wykonanie utworu Krzysztofa Pendereckiego „Actions za zespół jazzowy” (1971) zarejestrowane w 2001 roku. Była to ostatnia przygoda kompozytora z muzyką improwizowaną...

drukuj pdf

zobacz również:

Gibbons śpiewa Góreckiego +dodaj do schowka
Aktualne

Pokaz rejestracji koncertu w FINA

Beth Gibbons śpiewająca Góreckiego... teraz na płycie! +dodaj do schowka
Aktualne

Zapis koncertu wokalistki Portishead, Krzysztofa Pendereckiego i NOSPR w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Sto na sto. Muzyczne dekady wolności +dodaj do schowka
Aktualne

Setka najważniejszych polskich utworów na 100-lecie niepodległości Polski

MocArt 2016 dla Orkiestrownika! +dodaj do schowka
Aktualne

W Warszawie rozdano MocArty, nagrody radia RMF Classic. W kategorii Rzecz z klasą nagrodzono Orkiestrownik!