< powrót

VRC na dobranoc

data publikacji: 06.06.2016

Rezydent NInA, Chór Kameralny Varsoviae Regii Cantores, jest znany z niebanalnych koncertów. Energetyczna Muzyka kosmosu oraz kolorowe Graffiti to ich flagowe projekty z ostatnich lat. Już w sobotę 11 czerwca w NInA zespół wykona koncert ze swoim premierowym materiałem, na którego nagranie zbiera pieniądze. Każdy może wesprzeć ten projekt i stać się mecenasem albumu!

Tym razem muzycy chcą pokazać słuchaczom łagodniejszą stronę zespołu. Ponieważ wielu chórzystów VRC jest rodzicami lub na co dzień pracuje z dziećmi, zapragnęli stworzyć płytę z kołysankami - wartościową propozycję dla najmłodszych, która jednocześnie ukoi nerwy i utuli do snu także tych starszych słuchaczy. Zarówno dorośli, jak i dzieci – wszyscy potrzebujemy czasem odpoczynku od codziennego zgiełku i zabiegania.

Pomóżcie nagrać płytę VRC na dobranoc z wielogłosowymi aranżacjami kołysanek polskich poetów i kompozytorów.

wspieram.to/vrcnadobranoc

VRC na dobranoc to projekt, który kiełkuje w zespole od dawna. Chór VRC od początku istnienia dużo uwagi poświęca muzyce najnowszej, a tym samym – promocji twórczości młodych kompozytorów. VRC na dobranoc będzie płytą, na którą składają się całkiem nowe, napisane na zamówienie VRC, kołysanki. Wśród kilkunastu utworów znajdują się utwory dedykowane najmłodszym, jak i takie, których treść przemówi do starszych słuchaczy.

Wród zaproszonych przez nas do współpracy kompozytorów znaleźli się: Adam Sławiński, Jan Krutul, Andrzej Karałow, Jerzy Burdzy, Daniel Zieliński, Grażyna Grobelna.

Nie zabraknie też kompozycji i opracowań naszych obecnych i byłych chórzystów - Michała Dzieciątko i Jowity Szołoch.

Za przygotowanie zespołu do nagrań odpowiadają dyrygenci: Magdalena Gruziel oraz Mateusz Mularczyk. Podobno skuteczność kołysanek została osobiście przetestowana na wieczornych próbach oraz na dzieciach chórzystów i przyjaciół!

drukuj pdf

zobacz również:

Dołącz do VRC! +dodaj do schowka
Aktualne

Chór zaprasza do wspólnego śpiewania!

Co nas łączy? +dodaj do schowka
Aktualne

Relacje, czyli koncert-performance chóru VRC na warszawskiej Pradze

Tak było na Mikołajkach z VRC [GALERIA] +dodaj do schowka
Aktualne

Galeria zdjęć z sobotniego koncertu chóru w FINA

Mikołajkowy koncert VRC +dodaj do schowka
Aktualne

Koncert chóru będzie częścią wydarzenia Mikołajki w FINA