< powrót

W krainie Czarodziejskiego Fletu

data publikacji: 31.01.2017

Wrocław: przedstawienie dla dzieci na podstawie słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta

Próba generalna spektaklu, fot. M. Grotowskiego/ Opera Wrocławska

W krainie Czarodziejskiego fletu jest opracowaniem słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta. Za reżyserię odpowiada Beata Redo-Dobber, przez wiele lat związana z krakowskim Starym Teatrem oraz Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Jej pomysły inscenizacyjne, nadające zapętlonej akcji Czarodziejskiego fletu wyraźną linię fabularną, wprowadzają współczesnego widza w świat kanonicznej pozycji operowej.

Ważna jest też rola strony językowej – współczesna polszczyzna pozwala na przyswojenie treści dzieła przez odbiorców w każdym wieku. Scenografia autorstwa wybitnej Zofii de Ines odrywa się od historycznego kostiumu, sięgając po atrybuty nowoczesności. Dzięki tym wszystkim zabiegom wielka klasyka operowa wykracza poza granice czasu, czyniąc z tej opowieści historię uniwersalną, niosącą wartości istotne także dla odbiorców XXI wieku.

Spektakl realizowany jest z udziałem orkiestry – zespół muzyków Opery Wrocławskiej poprowadzi Przemysław Fiugajski. Za reżyserię świateł odpowiada Maciej Igielski. Wśród odtwórców głównych ról usłyszymy m.in. Joannę Moskowicz i Marię Rozynek w partii Królowej Nocy, Sylwię Olszyńską i Hannę Sosnowską jako Paminę, Makaryija Pihurę i Łukasza Rosiaka jako Papagena, Łukasza Załęskiego i Aleksandra Zuchowicza jako Tamina oraz Josefa Drechny’ego, Szymona Kobylińskiego i Tomasza Rudnickiego w partii Sarastra.

 Spektakle:

10 lutego 2017 godz. 12:00

10 lutego 2017 godz. 19:00

11 lutego 2017 godz. 19:00

11 lutego 2017 godz. 12:00

12 lutego 2017 godz. 18:00


Miejsce: Wrocław, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 65
www.opera.wroclaw.pl

drukuj pdf

zobacz również:

Mozart Wolfgang Amadeusz (1756-1791) +dodaj do schowka
Wiedza
Kompozytorzy

Kompozytor i multiinstrumentalista, klasyk wiedeński, uznawany powszechnie za największego geniusza muzycznego wszechczasów

Mozart vs. Beethoven +dodaj do schowka
Aktualne

Który kompozytor był większym geniuszem? Wolfgang Amadeusz Mozart, który już w wieku pięciu lat komponował proste utwory czy Ludwik van Beethoven, tworzący epokowe arcydzieła w czasie całkowitej głuchoty?

Być jak Mozart +dodaj do schowka
Aktualne

Filharmonia Poznańska zaprasza na koncert z cyklu Muzykoteka Młodego Człowieka.