< powrót

Warsztaty Muzykoteki na Stadionie Narodowym!

data publikacji: 15.05.2015

Podobnie jak w zeszłym roku Muzykoteka Szkolna będzie obecna na Warszawskich Targach Książki. Impreza odbędzie się na Stadionie Narodowym. Jednym z wydarzeń towarzyszących są nasze muzyczne zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat, które poprowadzi Jowita Szołoch.

„Na górze dźwięki, na dole rytm, tworzymy razem muzyczny skrypt!!!”: takie haslo będą miały warsztaty Muzykoteki Szkolnej na Stadionie Narodowym. W czasie ich trwania dzieci zostaną wprowadzone w świat muzyki. Za pomącą głosu, rytmu, ruchu oraz instrumentów będą miały niepowtarzalną okazję, stworzyć własne interpretacje utworów, a nawet stworzyć własną formę muzyczną. Jednym z ważniejszych elementów spotkania będzie szeroko rozumiana improwizacja i poszukiwanie rozmaitych dźwięków. Utwory muzyczne, towarzyszące wspólnej zabawie to m. in popularna melodia francuska Trzy kurki; Piotr Czajkowski Taniec wieszczki cukrowej i Trepak oraz W. A . Mozart Marsz turecki. Wspólne działanie i podróż w głąb dziecięcej wyobraźni to będzie początek dobrej zabawy…


Każdego dnia odbędą się dwie sesje warsztatowe trwające po 45 minut. Pierwszego dnia zajęcia odbędą się w sali Barcelona, a drugiego – w sali Rzym.


Jowita Szołoch jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność Rytmika. Od 2004 roku prowadzi działalność pedagogiczną, wykorzystując elementy metody E. J. Dalcroza, koncepcji Carla Orffa oraz aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss.


Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach z zakresu wychowania muzycznego. Improwizacja, dźwięk, ruch, słowo, a także gra na instrumentach perkusyjnych, są elementami formotwórczymi zajęć.


Jak sama mówi, najważniejszym elementem jej pracy jest ogólny rozwój dzieci poprzez zabawę: „Wprowadzenie maluchów w świat muzyki traktuję jako wspólne odkrywanie jej tajemnic”.

 

Czas: 16-17 maja, godz. 12.45–13.30 oraz 15.00–15.45
Miejsce: Warszawa, Stadion Narodowy
www.targi-ksiazki.waw.pl

 

Na zdjęciu: warsztaty z Jowitą Szołoch, wrzesień 2014, Arkady Kubickiego, fot. Piotr Kowalczyk / NInA

drukuj pdf

zobacz również:

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Konkurs dla nauczycieli! +dodaj do schowka
Aktualne

III edycja konkursu Klasyka w klasie skierowanego do nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących. W tym roku konkurs dotyczy najlepszej lekcji o operze polskiej

Opera w szkole +dodaj do schowka
Aktualne

Konferencja dla nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących