Z okazji Dnia Dziecka NOSPR w Katowicach organizuje koncert w wykonaniu Orkiestry Muzyki Nowej (OMN) pod dyr. Szymona Bywalca. W programie Bajka o Lisie, Kogucie, Kocie i Baranie Igora Strawińskiego oraz Emotikony Michała Moca

Przed premierowym wykonaniem Emotikon Michała Moca odbędą się warsztaty orkiestrowe Mistrz i uczeń. W ich trakcie zaproszeni uczniowie średnich szkół muzycznych z Bytomia i Katowic pod kierunkiem muzyków OMN, kompozytora Michała Moca oraz dyrygenta Szymona Bywalca przygotują się do wspólnego występu z orkiestrą. Koncert będzie zarejestrowany dla Polskiego Radia.
Bajka o Lisie, Kogucie, Kocie i Baranie Igora Strawińskiego zostanie wykonana wraz z etiudą teatralną opartą na treści bajki, będącą uzupełnieniem muzyki rosyjskiego kompozytora.
Koncert odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 12.00 w Sali Kameralnej NOSPR w Katowicach
Orkiestra Muzyki Nowej, materiały promocyjne.