Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.
×zamknij
Korzystaj z serwisu jako: Dzięki temu otrzymasz treści dopasowane do Twoich potrzeb.
Zobacz również:
< powrót

Weekendowo#4: Dzień Dziecka dla najmłodszych i nastolatków

data publikacji: 03.06.2015

Polecamy muzyczne wydarzenia dla dzieci i młodzieży od 29 maja do 1 czerwca w całej Polsce

WROCŁAW, Teatr Muzyczny Capitol, 30–31 maja – Zaczarowane podwórko

Spektakl Teatru Tańca dla dzieci, podczas którego  wiersze Danuty Wawiłow z albumu Rozśmieszanki... Rozmyślanki... Usypianki czytają: Edyta Jungowska, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr. Muzyka: Maciej Mulawa. Wiersze przenoszą widzów w świat dzieciństwa, w krainę fantazji, chociaż bazują na tradycyjnych rymowankach i wyliczankach da najmłodszych. Towarzyszy im  żywa muzyka i dźwięki wydobywane z elementów scenografii.

 

KRAKÓW, Filharmonia Krakowska, 30 maja – FMF 4 KIDS: Młodzi na poważnie

Koncert w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej. Wystąpią: FMF Youth Orchestra pod dyrekcją Moniki Bachowskiej oraz goście specjalni: Michał Lorenc i Diego Navarro. Prowadzenie koncertu: Magda Miśka Jackowska. W programie muzyka z filmów: Bandyta, Psy, Wszystkie pieniądze świata, Jan Paweł II: Szukałem was…, Zakochani, Ojciec Mateusz, Ogniem i mieczem, Look at the Moon, Fantastic Four, Back To The Future.             

 

KIELCE, Filharmonia Świętokrzyska, 31 maja – Uwięzieni na statku pirackim

Scena Filharmonii Świętokrzyskiej stanie się pokładem muzycznego statku, na którym piraci uwięzili czterech puzonistów. Będą mogli zostać uwolnieni tylko wtedy, gdy uda im się prawidłowo wykonać muzyczne zadania wskazane przez herszta piratów. W programie utwory J. S. Bacha, G. Gershwina, A. Dworzaka, H. Manziniego i innych. Dla dzieci od lat 4. Wystąpi kwartet puzonowy w składzie: Adam Chmielewski, Michał Dudkiewicz, Marcin Chlebny,  Sylwester Litwinek. Prowadzenie – Agnieszka Nowak-Zagóra.

 

SZCZECIN, Opera na Zamku, 3031 maja – Alicja w Krainie Czarów

Balet na motywach powieści Lewisa Carolla Alicja w Krainie Czarów i Po drugiej stronie lustra z muzyką Przemysława Zycha. Świat z dziecięcej wyobraźni powstanie w oparciu o taniec, muzykę z użyciem nowoczesnych technik i bajkową scenografię. Jest to jedyny w ostatnich latach balet pisany na zamówienie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej. Premiera 30 maja o godz. 17.00!

 

GDAŃSK, Filharmonia Bałtycka, 31 maja – Bajki i dobranocki

Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka zaprezentuje znane melodie z czołówek bajek, kreskówek i programów dla dzieci, w tym dobranocek (Gumisie, Smerfy, Wilk i Zając, Bohaterowie Ulicy Sezamkowej, Strażak Sam, Listonosz Pat, Bob Budowniczy i Pszczółka Maja).

 

LUBLIN, Filharmonia w Lublinie, 31 maja – Muzyka na cztery ręce

Koncert na cztery ręce z okazji Dnia Dziecka w Filharmonii, na którym wystąpi duet fortepianowy: Jekaterina i Stanisław Drzewieccy. W programie prezentacja utworów fortepianowych najwybitniejszych kompozytorów XIX i XX wieku.

 

WARSZAWA, Sinfonia Varsovia, 31 maja  Dzień Dziecka na Grochowskiej

Wszystko rozpocznie się koncert Smykofonii, podczas którego wszyscy wspólnie zaśpiewają piosenkę o tańczących krasnoludkach oraz urządzą wesołe pląsy na trawie. Potem celtycki zespół STOUT poprowadzi warsztaty tańców bretońskich i irlandzkich oraz zagra koncert. Jeszcze później nastąpi koncert Od Swingu do Samby w wykonaniu energetycznego Szymanowski Young Power Band. Równolegle w siedzibie orkiestry odbywać się będą warsztaty Rodzinnej Akcji Labirynt. Program zakończy koncert uczestników Akademii Sinfonia Varsovia, w programie m.in. utwory Wieniawskiego, Brahmsa i Szymanowskiego.

 

ŁÓDŹ, Filharmonia Łódzka, 1 czerwca  Eksperymenty na głos i instrumenty

Przed koncertem odbędą się warsztaty pod hasłem „Inaczej widzę, słyszę i czuję, ale… próbuję”, których zadaniem będzie umożliwienie poczucia się, jak dziecko z autyzmem i poznanie  w jaki sposób jego problemy sensoryczne zmieniają odbiór bodźców ze świata zewnętrznego.  Uczestnicy warsztatów będą mogli poznać inne formy komunikacji niż mowa. Obejrzą różne narzędzia pozwalające  na tworzenie komunikatów za pomocą symboli. Wykonawcy: Zespół Kwartludium  oraz Patryk „Tik Tak” Matela.

 

 

XVIII-wieczna piratka, grafika Anny Bonney (1698-1782), fot. Pilettes, Wikimedia Commons, PD

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego zamknięte do odwołania +dodaj do schowka
Aktualne

Przerwa związana z nowymi obostrzeniami potrwa do 28 marca

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl