< powrót

Weekendowo#7: Roztańczone tenisówki w hiszpańskich rytmach

data publikacji: 17.06.2015

Polecamy muzyczne wydarzenia dla dzieci i młodzieży 19–21 czerwca w całej Polsce.

KRAKÓW, Opera Krakowska, 21 czerwca – Trening wakacyjny

Cykl edukacyjny Poranki z Operą Krakowską skierowany do dzieci od 5 do 9 lat, wprowadza najmłodszych w świat opery. Gościem specjalnym każdego „Poranka” jest artysta, rzemieślnik sztuk teatralnych, który opowiada najmłodszym o swojej pracy. Dzieci będą mogły m.in. zaśpiewać z solistą, zatańczyć z tancerzami baletu, stworzyć własne instrumenty muzyczne oraz dowiedzieć się, jak działają urządzenia sceniczne podczas spektakli i czym zajmuje się akustyk.

 

KRAKÓW, Nowohuckie Centrum Kultury, 21 czerwca  Roztańczone tenisówki

Widowisko taneczne oparte na motywach tańca nowoczesnego z elementami hip-hopu, funky i disco, przeplatane scenami teatralnymi z wykorzystaniem rekwizytów. Tematem spektaklu jest jeden dzień z życia ucznia. Wykonawcy: Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips" i „Klipsik", Formacja Taneczna „Flesz Dance" oraz Grupa Disco. Choreografia i przyotowanie: Katarzyna Trynka-Ropa.

 

WARSZAWA, Teatr Rampa, 20, 21 czerwca – Wanna Archimedesa

Edukacyjne widowisko muzyczne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Profesor Rozumny podczas nietypowych lekcji w klasie-laboratorium, pełnej tajemniczych sprzętów do przeprowadzania naukowych eksperymentów, wprowadza swoich uczniów w fantastyczny świat odkryć i wynalazków. Wiedzę o najważniejszych wynalazkach ludzkości przypominają też teksty piosenek, którym towarzyszy muzyka w musicalowych aranżacjach. Podczas spektakli odbywają się konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.

 

BYDGOSZCZ, Filharmonia Pomorska, 22 czerwca  Poznajemy różne kultury: Półwysep Iberyjski

Koncert edukacyjny dla młodzieży, prowadzenie Anna Merder. Muzyczna podróż na Półwysep Iberyjski urzeka nas tyglem kultur europejskiej i afrykańskiej, indyjskiej  i Żydów sefardyjskich, które przenikają się i mieszają tworząc urzekający melanż. W oryginalne formy muzyczne i taneczne spoiły się psalmy greckie, pieśni arabskie, chorały gregoriańskie, romance kastylijskie, żydowskie lamenty, śpiewy mauretańskie i muzyka czarnego kontynentu, zaś osnową flamenco stała się tradycja andaluzyjskich cyganów, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski z odległych Indii.

 

 Rys. Wikipedia (CC)

drukuj pdf

zobacz również:

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!

Po cichu. O muzyce i literaturze +dodaj do schowka
Aktualne

Daniel Cichy, dyrektor Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, będzie prowadzić cykl rozmów online o prawie autorskim i edukacji muzycznej

Jak uczyć się z domu? FINA podpowiada! +dodaj do schowka
Aktualne

Gotowe scenariusze lekcji, nowe opracowania biogramów najwybitniejszych Polaków i atrakcyjne materiały audiowizualne pozwalające na naukę z zakresu m.in. literatury, wiedzy o kulturze, a w szczególności wiedzy filmie i muzyce oraz wiedzy o społeczeństwie proponuje Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Edukacyjne treści dostępne bezpłatnie online znaleźć można m.in. na ninateka.pl, filmotekaszkolna.pl czy biogramy.pl