< powrót

Zabawa w teatr

data publikacji: 03.03.2014

Koncerty muzyki klasycznej w Filharmonii Krakowskiej zostały przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mają przybliżać najmłodszym świat dźwięków, pokazywać instrumenty muzyczne, a młodym wykonawcom umożliwiać prezentację umiejętności przed szerokim audytorium.

W tym sezonie artystycznym organizatorzy szukają odpowiedzi na pytanie „Gdzie jest muzyka?” Muzykę usłyszeć można nie tylko w filharmonii, jest na ulicy, w kinie, w teatrze, operze, ale też... w cyrku.
Na te spotkania i poszukiwania pięknych dźwięków tradycyjnie zapraszają dzieci aktorzy Teatru im. J. Słowackiego - Anna Sokołowska i Sławomir Rokita, czyli Babcia Melodia i Dziadek Rytmus, wspierani przez Kuzynkę Klawiaturkę – pianistkę Renatę Żełobowską-Orzechowską i właściciela Wielkiego Magicznego Ekranu, Mateusza Bienia.

 

W marcu Babcia Melodia i Dziadek Rytmus postanawiają pobawić się w teatr. Najpierw próbują zabawy w teatr grecki, ale szybko przekonują się, że trudno grać sztukę z maską na twarzy. Kolejny pomysł to sztuka o marzeniach sennych Śpiącej Królewny, ale to też okazuje się niełatwe w realizacji.
Dziadek i Babcia przypominają więc sobie, co wiedzą o różnych typach teatrów, prosząc przy tym przyjaciół o udział w ich przedstawieniach. Na scenie pojawiają się próby: spektaklu teatru podwórkowego w wykonaniu Grupy Perkusyjnej uczniów szkół muzycznych, teatru cieni z towarzyszeniem kontrabasu, komedii dell'arte w interpretacji solistów Baletu Dworskiego Cracovia Danza, Nie zadowalają one Babci Melodii i Dziadka Rytmusa, którzy sami próbują w końcu napisać sztukę teatralną… poznając przy okazji Leśne Ludki. Zabawie w teatr towarzyszą dźwięki fortepianu, lutni, gamby, liry korbowej, piły i kontrabasu.

 

Czas: 7.03 (piątek), godz. 9.00, 11.00, 13.00 oraz 8.03 (sobota), godz. 10.00, 12.00

Miejsce: Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, 

http://www.filharmonia.krakow.pl/

 

Zdjęcia ze spektaklu udostępnione dzięki uprzejmości Filharmonii Krakowskiej.

drukuj pdf

zobacz również:

Młodzi do filharmonii! +dodaj do schowka
Aktualne

Jaką ofertę edukacyjną przygotowały dla uczniów w nadchodzącym sezonie polskie filharmonie?

Od słowa do tańca +dodaj do schowka
Aktualne

Ferie w Filharmonii Krakowskiej – spotkania z tańcami dawnymi

Obiekty FINA ponownie otwarte +dodaj do schowka
Aktualne

Kino Iluzjon oraz siedziba FINA na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszają na wydarzenia!

IV Konkurs dla Nauczycieli Muzyki +dodaj do schowka
Aktualne

Wymyśl najlepszą lekcję o muzyce i wygraj cenny sprzęt muzyczny dla siebie i dla swojej szkoły!