< powrót

Zanim Chopin wyruszył w świat

data publikacji: 05.03.2014

Utwory fortepianowe Chopina, wiersze o kompozytorze i opowiadania o jego dziecięcych latach usłyszą najmłodsi podczas koncertów w Filharmonii Narodowej.

Koncerty są poetycko-muzyczną opowieścią o małym Frycku z Żelazowej Woli. Młodzi melomani posłuchają utworów fortepianowych, Introdukcji i Poloneza C-dur op. 3 oraz fragmentów Sonaty wiolonczelowej g-moll op. 65, a także pieśni Fryderyka Chopina. Muzyce towarzyszyć będą wiersze poświęcone kompozytorowi, opowiadania o jego dzieciństwie oraz fragmenty z „Kuriera Szafarskiego”, czyli  listów w formie gazetki, pisanych przez niego do rodziców podczas wakacji w Szafarni (majątku przyjaciół ojca Chopina).

 

Program obu koncertów został opracowany tak, by przybliżyć młodym słuchaczom osobę i twórczość mlodego Fryderyka Chopina. Poprowadzi je Maria Małanicz-Przybylska.

 

Czas: 9 marca, godz. 11 – poranny koncert dla dzieci w wieku 3-6 lat, godz. 14 – popołudniowy koncert dla dzieci w wieku 7-12 lat
Miejsce: Warszawa, Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5


 Na zdjęciu dworek Chopina w Żelazowej Woli, fot. Wojsyl, Wikimedia Commons, CC BY SA

drukuj pdf

zobacz również:

Chopinutki +dodaj do schowka
Aktualne

Koncerty chopinowskie dla malutkich

Muzyka Chopina w Łazienkach Królewskich +dodaj do schowka
Aktualne

59. sezon koncertów chopinowskich z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych pianistów

Muzyczne żarty: od Haydna po Debussy’ego +dodaj do schowka
Aktualne

Kolejne zajęcia dla najmłodszych melomanów z cyklu Smykofonia. Ich tematy to tym razem: Prima Aprilis, wiosna i Hiszpania

1 marca: urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Co będzie się działo tego dnia?