< powrót

Rozśpiewanie z chórem VRC

Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Zobacz jak wygląda prawidłowa rozgrzewka wokalna chóru

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed ćwiczeniem chóru? W tym materiale Joanna Maluga, dyrygentka chóru VRC, prezentuje krok po kroku rozśpiewanie, które przeprowadza z zespołem przed każdą próbą. Od początkowych ćwiczeń ruchowych przez rozgrzewkę aparatu głosowego po ćwiczenia skali. W drugiej części materiału widzimy, jak chór pracuje nad utworem.

Chór VRC od 2015 roku jest rezydentem Narodowego Instytutu Audiowizualnego (obecnie Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego). Jednym z projektów zespołu jest płyta VRC na dobranoc z kołysankami dla dzieci napisanymi przez chórzystów i przyjaciół zespołu. Płyta miała swoją premierę w styczniu 2017 roku w NInA. Zespół słynie z wykonań nowych utworów muzyki współczesnej, a także muzyki renesansowej, religijnej czy tradycyjnych pieśni. Ostatnio wystąpił na festiwalu KODY w Lublinie.

drukuj pdf

zobacz również:

Filharmonia od kuchni | Orkiestrownik +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Zobacz co dzieje się za kulisami w świątyni muzyki klasycznej

Dzika Muzyka #16: Pieśń o rzece +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Opowieść o tradycjach i korzeniach polskiej muzyki

Dzika Muzyka #15: Wierchowe nuty +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Opowieść o tradycjach i korzeniach polskiej muzyki

Dzika Muzyka #14: Basy znad Prosny +dodaj do schowka
Multimedia
Filmy o muzyce

Opowieść o tradycjach i korzeniach polskiej muzyki