Poznajemy Warszawską Jesień – najstarszy i największy festiwal muzyki współczesnej w Polsce
To podczas tego festiwalu mają mieć premierę zamówione utwory. Spotkanie z dyrektorem „Warszawskiej Jesieni” – Tadeuszem Wieleckim z powodu pewnego nieporozumienia przybiera nieoczekiwany obrót.
Aby stonować emocje Mika wysyła naszych bohaterów do Laboratorium badań psychofizjologicznych. Tam sprawdzą, jak muzyka klasyczna wpływa na pracę mózgu.
Trzeba jednak szukać mecenasów. Podział zadań przy tak poważnym projekcie, to podstawa!
Celem serii filmów dla szkół ponadgimnazjalnych jest uwrażliwienie młodych ludzi na muzykę klasyczną oraz ukazanie jej miejsca we współczesnym świecie i w kulturze. Uczestnicy gry miejskiej odwiedzają festiwale muzyczne, kongresy kultury, chodzą na koncerty, spotykają muzyków, kompozytorów i krytyków muzycznych. Wszystko to ma im pomóc w znalezieniu mecenasów dla trzech kompozytorów młodszego pokolenia – co jest ich głównym zadaniem i celem projektu prowadzonego przez Mikę – menedżerkę kultury i fankę muzyki klasycznej.
Wejście w dorosłość okazuje się nie lada wyzwaniem. Bohaterowie serii w konfrontacji z poważnym projektem i realnymi pieniędzmi, które muszą zdobyć, zaczynają dostrzegać swoje braki i słabości. Młodość i zapał nie wystarczają, aby pozyskać sponsorów…
Czy szybko wyciągną wnioski? Czy ich działania przyniosą efekt? Czy projekt zakończy się sukcesem?
Scenariusz lekcji i prezentacja przygotowane na podstawie filmu dostępne są tutaj.