< powrót

Chopin Na Żywo #8: Łukasz Krupiński

Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Uczestnik Konkursu Chopinowskiego zagrał polonezy, walca i barkarolę

Gościem cyklu Chopin na żywo był Łukasz Krupiński. Urodzony w 1992 roku pianista studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr. Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje w Hanowerze w klasie prof. Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theatre und Medien. Jest zwycięzcą 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywcą wszystkich nagród specjalnych: Nagrody Publiczności, Nagrody Krytyków Muzycznych i nagrody za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą (wrzesień 2016). Był finalistą Międzynarodowego Konkursu Ferruccio Busoniego w Bolzano (2017) oraz zdobywcą pierwszych nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Aachen (2016) i w Hanowerze (2015). Półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku.

Spotkanie prowadził Adam Rozlach. Łukasz Krupiński wykonał następujące utwory Fryderyka Chopina:

Polonez cis-moll op. 26 nr 1

Lento con gran espressione cis-moll op. posth.

Barkarola Fis-dur op. 60

Walc Es-dur op. 18

Polonez-fantazja As-dur op. 61

Koncerty Chopinowskie w radiowej Jedynce nawiązują do najstarszej audycji muzycznej w Polskim Radiu, czyli do organizowanych raz w tygodniu Śród Chopinowskich, zapoczątkowanych w 1928 roku w Rozgłośni Wileńskiej Polskiego Radia przez Witolda Hulewicza. Ich istotą było zapraszanie do studia znakomitych chopinistów, którzy na żywo prezentowali muzykę wybitnego kompozytora.

W cyklu Chopin na żywo, obejmującym 8 koncertów, publiczność i radiosłuchacze mogą usłyszeć zarówno jazzowe, jak i klasyczne interpretacje chopinowskie. Wszystkie koncerty odbyły się w Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie przy al. Niepodległości 77/85.

drukuj pdf

zobacz również:

Chopin Na Żywo #7: Yuko Kawai +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

Japońska pianistka ze słowiańską duszą

Chopin na żywo #6: Piotr Pawlak +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

19-letni pianista w kolejnym odcinku cyklu Dwójkowych koncertów poświęconych największemu polskiemu kompozytorowi

Chopin na żywo #5: Michał Szymanowski +dodaj do schowka
Multimedia
Rozmowy

Michał Szymanowski wprawdzie w audycji rzadko się odzywa, ale przemawia za niego fortepian