< powrót

Cezary Duchnowski | Sacrum Profanum 2012

rodzaj: instrumentalne
kompozytor: Cezary Duchnowski
Cezary Duchnowski | Sacrum Profanum 2012

Koncert monograficzny Cezarego Duchnowskiego z festiwalu Sacrum Profanum 2012, w czasie którego na scenie muzyka współczesna przecięła się z muzyką generowaną elektronicznie przez Igora Boxxa z duetu Skalpel

Wykonawcy:

Igor Boxx

Ensemble musikFabrik

Nagranie z koncertu monograficznego dokumentuje wykonanie utworu i Cezarego Duchnowskiego, który tak opisuje swoje dzieło na stronie festiwalu Sacrum Profanum:
Utwór dla zespołu i to projekt na grupy instrumentów i pewną szczególną syntezę: i - i, o - 1, 0. Input output. Wejście i wyjście, wszechobecny binarny system. Ingerencja, interpretacja, interakcja, integracja. Oświecenie, oportunizm, opętanie, uogólnienie. Projekt podejmie kolejną próbę koegzystencji form czystych i skrajnych; próbę zbrukania czystości tych form; próbę sformalizowania pomiędzy” i jak gdyby a jednak”; próbę wejścia w rejony abstrakcji, aproksymacji, artystycznej prawdy, rzeczywistej nieprawdy. Nie wiem czy w ogóle jest to możliwe ale na pewno warto spróbować.

Koncert został wykonany i zarejestrowany 12 września 2012 roku w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w ramach festiwalu Sacrum Profanum.

Cezary Duchnowski (ur. 25 lutego 1971 roku w Elblągu) – kompozytor, pianista i improwizator. Studiował kompozycję we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jeden z inicjatorów założenia Studia Kompozycji Komputerowej na tej uczelni, gdzie wykłada realizację muzyki komputerowej. W swoim dorobku ma zarówno utwory kameralne, jak i symfoniczne, choć od lat czołowe miejsce w jego twórczości zajmuje muzyka elektroakustyczna. Tworzy wraz z Agatą Zubelduet ElettroVoce, realizując projekty na głos i elektronikę. Chętnie współpracuje z artystami tworzącymi muzykę na żywo. Z Pawłem Hendrichem i Sławomirem Kupczakiem założył grupę Phonos ek Mechanes, która tworzy tzw.human-electronics. Wraz z Marcinem Rupocińskim założył grupę Morphai,podejmującą interdyscyplinarne inicjatywy artystyczne. Jego kompozycja monada 3 na głos, fortepian i komputer (2003) zajęła 1. miejsce na 10.Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej w Rzymie w 2004 roku. W tym samym roku został uhonorowany Wrocławską Nagrodą Muzyczną za sezon 2003/2004. W 2005 roku otrzymał nagrodę specjalną wspólnie z Agatą Zubel (jako duet ElettroVoce) na Międzynarodowym Konkursie Wykonawców Muzyki Współczesnej „Gaudeamus” w Amsterdamie.

drukuj pdf

zobacz również:

Aleksander Nowak | Satin (reż. Łukasz Rusinek) +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Animacja Łukasza Rusinka do utworu Aleksandra Nowaka

Rafał Ryterski | Dialogi i odkształcenia (reż. Monika Kuczyniecka) +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Abstrakcyjna animacja z plasteliny do utworu Rafała Ryterskiego

Marcin Masecki | Les Quatre Verites | Polonezy |5/6 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Utwór z albumu Polonezy, na który składają się uwspółcześnione wariacje na temat polskiego tańca ludowego

Marcin Masecki | Polonaise Lente| Polonezy | 3/6 +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Utwór z albumu Polonezy, na który składają się uwspółcześnione wariacje na temat polskiego tańca ludowego