< powrót

Marcin Bortnowski | White Angels

rodzaj: instrumentalne
Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Festiwal Aksamitna Kurtyna 2

Festiwal Aksamitna Kurtyna 2 odbył się w dniach 8-15 października 2006 roku we Lwowie i organizowany był wspólnie przez stronę polską i ukraińską. Nazwa festiwalu nawiązywała do pękających żelaznych kurtyn. Przyświecała mu idea integracji nie tylko na linii Warszawa-Kraków-Lwów, ale również integracji z Europą Zachodnią.

Marcin Bortnowski, White Angels na 13 instrumentów smyczkowych
Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
Marek Moś – dyrygent

Niniejsze wykonanie zostało zarejestrowane 9 października 2006 roku podczas Festiwalu Aksamitna Kurtyna 2, prezentującego muzykę współczesną z Europy Wschodniej.

Marcin Bortnowski
(ur. 1972 w Żarach) – kompozytor i pedagog. W 1997 roku ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie kompozycji Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil (dyplom z wyróżnieniem). W 1996 roku uczestniczył w 2. Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Kompozytorów w Apeldoorn w Holandii, a w 1997 roku brał udział w warsztatach muzyki eksperymentalnej i komputerowej na uniwersytecie w Gandawie. W 2003 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w zakresie kompozycji. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. jest laureatem wielu nagród i odznaczeń. Do najważniejszych należą: nagrody na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda (w 1995 roku za Kwartet smyczkowy nr 2, w 1997 roku za Music for... na dwie perkusje i dwa akordeony), III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Gdańsku (1997) za Symfonię nr 1 na wielką orkiestrę symfoniczną oraz I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Pan Accordion (2000) za Music in Lent na akordeon i kwartet smyczkowy.

drukuj pdf

zobacz również:

Antonio Vivaldi | Farnace +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Rejestracja opery Antonia Vivaldiego zaprezentowanej w 2017 roku podczas Festiwalu Oper Barokowych

Grażyna Grobelna | Kołysanka podniebna +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Drugi fragment „kołysankowego” koncertu chóru VRC

Bartłomiej Pękiel | Dum complerentur +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Kolejny fragment z płyty zbierającej wszystkie nagrania Bartłomieja Pękiela

Bartłomiej Pękiel | Credo z Missa Concertata La Lombardesca +dodaj do schowka
Multimedia
Utwory

Utwór z płyty Opera Omnia wydanej w 2017 roku, zawierającej wszystkie dzieła kompozytora