Czym jest Ninateka EDU?

Ninateka oferuje użytkownikom specjalną odsłonę pod nazwą Ninateka EDU. Konto EDU jest skierowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego posiadacze mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w NINATECE. Dodatkowo zyskują również dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią prowadzenie lekcji. Aby korzystać z Ninateki EDU należy założyć konto w Ninatece oraz wypełnić formularz rejestracyjny.

Dla kogo?

Dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych – oraz ich uczniów. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim osoby prowadzące lekcje z języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki, oraz zajęcia dodatkowe, np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

Dlaczego warto się zarejestrować?

NINATEKA to wyjątkowy, unikalny zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie szkolnej lekcji. Selekcji materiałów dokonuje Dział Edukacji i Badań Narodowego Instytutu Audiowizualnego. 

Posiadaczom konta EDU oferujemy bezpłatny dostęp do filmów i audycji o charakterze edukacyjnym  oraz – dodatkowo – do scenariuszy lekcji, które ułatwią organizację lekcji z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych. Są one opracowywane przez praktyków edukacji – nauczycieli, specjalistów w danej dziedzinie, tak aby były przystosowane do szkolnych realiów i możliwości oraz zgodne z podstawą programową. 

W znalezieniu interesujących Cię materiałów pomogą Ci filtry EDU – używając ich możesz wybrać tylko te materiały, które dotyczą określonego poziomu nauczania lub przedmiotu albo tematu. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: edukacja@nina.gov.pl.